חדשות

אופקים: מופעים פסנתריים כל שני בשבוע

חדשות11 ביולי 2019    דקה אחת
0

סביב הפסנתר העירוני הראשון שהוצב במרכז המסחרי בעיר

אופקים: מופעים פסנתריים כל שני בשבוע
כל העיר תנגן עליו. דנינו והפסנתר העירוני | צילום: באדיבות עיריית אופקים

הפסנתר העירוני הגיע לאופקים. ל"שבע" נמסר, שבאחרונה הוצב הפסנתר העשוי בטון ברחבת המרכז המסחרי בעיר, והוא כבר מהווה מוקד משיכה לכל אוהבי המוזיקה וחובבי הנגינה. בכל ימי שני, יתקיימו במקום מופעים מוזיקליים ייחודיים.

המיזם החדשני מתבצע בתמיכת המדען הראשי, ובמסגרתו מוצב פסנתר עמיד לכל תנאי מזג אוויר, המצויד במערכת חכמה של שליטה ובקרה, משלב טכנולוגיות מתקדמות, ומפיק צליל נקי ומדויק. תושבים שיהיו מעוניינים לנגן עליו מוזמנים בכל רגע להתיישב על הכיסא שלצידו, וליהנות מצליליו.

מיזם הפסנתר פועל יותר משנה, וזוכה להצלחה גדולה במספר יישובים בארץ, בהם תל אביב, ירושלים, חיפה וראשון לציון ובקרוב כאמור גם באופקים. מיד לאחר הצבתו, הופך הפסנתר למוקד משיכה ובילוי לצעירים, מבוגרים ומוזיקאים חובבים, וכולם יוצרים מוזיקה להנאת העוברים והשבים.

בכל שבוע, בימי שני, ינגן פסנתרן מקצועי בין 6 ל-7 בערב, ואחר כך יתקיימו הופעות נוספות של תלמידי מרכז המוזיקה בקונצרטים מקוריים. בחלק מהמופעים ישירו זמרים בניצוחו של מנהל המרכז אייל נסים ובליווי כלים נוספים, כגון תופים וגיטרה.

ראש העירייה איציק דנינו: "תרבות המוזיקה מחברת אנשים וקהילות. אני מזמין את תושבי אופקים להפיק מהמיזם את המרב. פסנתר הרחוב הוא הזדמנות נהדרת להרחיב את היריעה בכל הקשור למוזיקה, נושא אותו אני מוביל כבר מבתי הספר בפרויקט 'עיר מנגנת', שבו לכל ילד באופקים תינתן האפשרות ללמוד לפחות על כלי נגינה אחד".

כתבות נוספות בחדשות

0

47 מיליון שקלים: נגב אקולוגיה רכשה 49%...

חברת נגב אקולוגיה רכשה 49% מהבעלות על פארק המחזור והחינוך הסביבתי דודאים. החברה הכלכלית מועצה אזורית בני שמעון תמשיך להפעיל את האתר יחד עם חברת נגב אקולוגיה, באמצעות הצוות המשולב הקיים

חדשות18 ביולי 2019    2 דקות
0

מגן הילדים עד רחבת המסדרים

הם גדלו בית ליד בית בבאר שבע, שיחקו יחד בארגז החול, ואפילו בצבא לא נפרדו. הכירו את סג"מ מתן קורקין וסג"מ נבו קונשטין שבאחרונה עברו עוד פרק משמעותי ביחד כשקיבלו את דרגות הקצונה על רחבת המסדרים בבה"ד 7

חדשות18 ביולי 2019    4 דקות

כתיבת תגובה