חדשות

הטכנולוגיה שסיכלה על חם כניסת חשודים לישוב להבים

חדשות19 בדצמבר 2023    דקה אחת
0

טכנולוגיה מתקדמת שהוצבה בישוב להבים הפתיעה חוליית חשודים, שניסתה לבצע את זממה באישון לילה. מדובר במתקן אבטחה סולארית, המיועד לאזורים נטולי תשתיות חשמל, אינטרנט או טלפון, שהושק רק לפני שבוע בשיתוף מחלקת הביטחון.

הטכנולוגיה שסיכלה על חם כניסת חשודים לישוב להבים
צילום: צוות 3 מערכות מיגון

זה קרה בסביבות 2:30 בלילה, לפני מספר ימים, כאשר איש המוקד המבצעי בלהבים קיבל התרעה ממערכת האבטחה החכמה שהצביעה על שטח פתוח בסמיכות לבית העלמין. כאשר קירב את התמונה, הבחין בתנועה של חשודים, כאשר מרחוק ממתין להם רכב. מיד הזעיק ניידות וצוות בילוש שהיה באזור ויחד עם סיירים וממשמר השכונה הכוחות הגיעו לשטח. החשודים המופתעים, שלא הבינו כיצד נחשפו למרות שפעלו בחשיכה, נמלטו במהירות אל הרכב וברחו מהמקום.
סיכול פעילות החשודים נעשתה הודות למתקן אבטחה סולארית מיוחד, שמטרתו לתת מענה לאתגרי האבטחה באזורים מאתגרים שבהם אין תשתיות חשמל, אינטרנט או טלפון ומעניק מעטפת רחבה למשימות האבטחה. האבטחה הסולארית הושקה רק לפני כשבוע בשיתוף מחלקת הביטחון בלהבי וצוות 3 והוא מבוסס על אנרגיה סולארית ותקשורת סלולרית. המערכת היא קומפקטית, מודולרית, חסכונית באנרגיה וניתנת להתאמה על פי דרישה וצרכים העולם מהשטח.
המערכת כוללת הצבת עמוד מבטון ועליו: מצלמות, מערכת אזעקה, מערכת כריזה וחיבור למוקד המבצעי והסלולארי של הישוב. במקרה הצורך, המוקד מפעיל צוות תגובה הכולל ניידות סיור, צוות טכנאים ומתקינים מיומנים בכל רחבי הארץ.
זה המקום לציין כי לפני מספר חודשים הושק בלהבים המוקד הרואה החדש, יחד עם צוות 3 ומנתוני המוקד בחודשים האחרונים עלה כי הפעילות הפלילית בישוב צומצמה בעשרות אחוזים נוכח הידוק האבטחה ושימוש בטכנולוגיות חדישות. כמו כן, המוקד ממוגן ומשמש כמרכז שליטה מבצעי בחירום עם ממשקי עבודה רבים.
קב"ט הישוב להבים, דני ביטון: "חיזוק מערך האבטחה ההיקפית והמיגון בישוב שלנו נותן מענה לאתגרים הרבים, על מנת לאפשר חיים בשקט ובבטחה בימי שגרה ובעת חירום".
אבנר בן אריה, מנכ"ל צוות 3 מערכות מיגון  אמר כי מתקן האבטחה הסולארית, לצד המוקד המבצעי, מחזק את ההרתעה ומסייע במלחמה נגד הפשיעה בנגב.

כתבות נוספות בחדשות

0

תושבת תל שבע נעצרה בחשד לקדר עם...

"זריחה מוקדמת": בפשיטה של כוחות המשטרה של המחוז הדרומי נעצרה תושבת תל שבע, קרובת משפחה של בכיר בארגון הטרור חמאס, בחשד לקיום קשר עם פעילי חמאס והזדהות עם ארגון הטרור תוך ביצוע הסתה ותמיכה למעשה טרור בישראל.

חדשות1 באפריל 2024    דקה אחת
0

יריד שישי במדרחוב קק"ל חוזר

ביריד המתחדש יציגו מעל 30 דוכנים מקוריים לצד העסקים במדרחוב, הברים התוססים ושדרת האוכל העשירה במקום באווירה שמחה עם מופעים של נגני רחוב. לצד היריד חוזר גם שוק האיכרים המתקיים במימון המשרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, ויציע תוצרת מגוונת ועשירה של חקלאי האזור

חדשות25 במרץ 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה