חדשות

סיומה של תקופה. הקיוסק של בנצי פונה מהעיר העתיקה

חדשות25 ביוני 2020    דקה אחת
0
סיומה של תקופה. הקיוסק של בנצי פונה מהעיר העתיקה
צילום: יהודה אלוש

סיומה של תקופה בעיר העתיקה בבאר שבע. הקיוסק המיתולוגי של בנצי בלומנפלד ז”ל פונה הבוקר לאחר עשרות שנים.

צילום: יהודה אלוש

בלומנפלד ז”ל,לקה באירוע מוחי בשנת 2016 לאחריו נפטר.  הוא ליווה את הקבוצה במשך עשרות שנים לכל משחק בכל מגרש, וזכה לראות אותה זוכה ב-3 אליפויות ובגביע המדינה.

הקיוסק המפורסם של בנצי במדרחוב של העיר העתיקה בבאר שבע, שימש במשך שנים רבות כנקודת מפגש לכל אלה שהחשיבו עצמם מקורבים לקבוצה וכן לאוהדים של האדומים. בנצי תמיד שמח לשוחח על הקבוצה עם כל מי שהגיע לקיוסק שלו לרכוש עיתוני ספורט, או להציץ במוספי הספורט. מאז שנפטר  הקיוסק נשאר מיותם והיום כאמור נהרס ופונה. הקיוסק, שהיה מהסמלים של העיר העתיקה כבר לא יהיה פיזית אך הזיכרונות יישארו עוד שנים.

יהודה אלוש, פעיל חברתית שהגיע הבוקר לעיר העתיקה וגילה כי הקיוסק המיתולוגי איננו אמר, “הייתי בהלם לראות את הקרחת הזו שם. בעיקר את הקרחת הרוחנית ההיסטורית הסיפורים הישנים, היצרים. זה היה מוסד וזה מחיקת היסטוריה. זה כאילו לגדוע רגל או יד. הדוכן של בנצי הוא ההיסטוריה של באר שבע שנכנסה לפנתיאון. המקום היה קטן פיזית אבל היה ענק בתרומתו לעיר”. אמר

כתבות נוספות בחדשות

0

גם הבוקר : בלוני נפץ במועצה אזורית...

במהלך הלילה התגלה בלון נפץ גם במתינות

חדשות8 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות

כתיבת תגובה