חדשות

עתודאים בעירייה

חדשות13 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

משלחת של קציני צה"ל עתודאי חיל האוויר התארחה בעיריית באר שבע

עתודאים בעירייה
פרויקטים חינוכיים. ד"ר פרנקל ואורחיה | צילום: באדיבות עיריית באר שבע

קבוצה של קציני צה"ל עתודאי חיל האוויר ביקרה באחרונה בעיריית באר שבע, במטרה לשמוע על מצוינות קהילתית בבירת הנגב. ל"שבע" נמסר, שאת המשלחת הצבאית אירחה חברת מועצת העיר ד"ר רות פרנקל.

ד"ר פרנקל, שהייתה בעבר מנהלת תחום חינוך בעירייה, הציגה בפני הקצינים מספר פרויקטים חינוכיים חברתיים פרי יוזמתה, ביניהם פרויקט "חוויה", תוכנית משותפת עם משטרת ישראל, שנועדה לבני נוער שביצעו עבירה, ומטרתה לסגור את תיק הפלילי, זאת בתנאי שיעברו תהליך שיקום בפרויקט וכן גיוס לצה"ל. כיום, מופעלת התוכנית בכל תחנות המשטרה בארץ, ומשתתפים בה כ-4,000 בני נוער.

כמו כן, הציגה פרנקל פרויקט מיוחד נוסף לשילוב בני ובנות העדה האתיופית באקדמיה. זוהי תוכנית פורצת דרך, הנעשית בשיתוף אגף הרווחה ברשות וראשי המוסדות האקדמיים בבאר שבע, ביניהם אוניברסיטת בן גוריון, מכללת קיי והמכללה הטכנולוגית. נכון להיום, נמצאות בתהליך כ-30 נשים הלומדות לתואר ראשון.

נציג הקבוצה הצבאית הודה לעירייה על קבלת הפנים, וציין בדבריו את חשיבות הפרויקטים למען הקהילה ובמיוחד את פרויקט ההשכלה האקדמית לעדה האתיופית, שיעצים ויחזק את האוכלוסייה, וישלב אותה באופן מיטבי בחברה הישראלית.

כתבות נוספות בחדשות

0

מועצת אל קסום לא תפתח את שנת...

כ-20 אלף ילדים יישארו בבתיהם ב-1 בספטמבר על רקע טענות ראש המועצה למבנים לא ראויים ותקציבי עתק שלא מועברים. משרד החינוך: אנו ב"דיונים אינטנסיביים" עם המועצה

חדשות21 באוגוסט 2019    2 דקות
0

אישום: תקף את בת זוגו, ודרס הולך...

הפרקליטות מאשימה את נתנאל רחמילוב חנוכייב מבאר שבע בין היתר בהפקרה אחרי פגיעה וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה

חדשות21 באוגוסט 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה