חדשות

בשורות טובות מסורוקה

חדשות26 באפריל 2021    דקה אחת
0

אחרי למעלה משנה נסגרה היחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית

בשורות טובות מסורוקה
צילום: דוברות סורוקה

לאחר תקופה של שנה וחודש, נסגרה היחידה לטיפול נמרץ קורונה.

לאורך התקופה טופלו ביחידה 185 חולי קורונה במצב קשה ביותר, 171 מהם הונשמו, ו-23 חוברו למכשיר האקמו, שיחדיו שהו ביחידה 2,887 ימים. כחלק ממבצע “ערבות הדדית” יצא מספר פעמים צוות היחידה עם טכנולוגים רפואיים באמבולנס ייעודי לבתי חולים אחרים בארץ וחיבר חולי קורונה במצב קשה למכשיר האקמו והביא אותם להמשך טיפול בסורוקה.

ד”ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: “אני מודה לכל אחת ואחד מעובדי היחידה לטיפול נמרץ קורונה על העמידה האיתנה מול אתגר כה מורכב ולתקופה כה ארוכה, על תחושת הביטחון שהעניקו, על העשייה המשמעותית, על המקצועיות, על האנושיות, על החמלה ועל הצלת החיים. הצוות בניהולו של פרופ’ יניב אלמוג ואילנה פוחיס מנהלת הסיעוד, צוות היחידה לטיפול נמרץ פנימי ועובדים רבים נוספים מכל רחבי בית החולים נרתמו, הפגינו ערבות הדדית ועברו מיחידת האם שלהם ליחידת הקורונה – רופאים ואחיות מהחטיבה לרפואה פנימית, החטיבה להרדמה וטיפול נמרץ והחטיבה לכירורגיה, טכנולוגים רפואיים, עובדים סוציאליים, עובדי מינהל, עובדי משק וניקיון״.

מוסיף ד”ר קודש: “את העשייה הזו ביצעו הצוותים ברצף מאז פרוץ המגיפה, עם אי הוודאות הרבה שליוותה את תחילת הפנדמיה, עם השינויים באופן הטיפול בחולים, תחת מיגון מורכב ועם ניטור מרחוק, עם התמיכה ההדוקה שניתנה יום-יום למשפחות החולים, ותוך התמודדות אישית וצוותית לא פשוטה״.

לאחר ניקיון יסודי של היחידה על ידי צוות ייעודי ממחלקת המשק, שבה היחידה לפעילותה הסדירה כיחידה לטיפול נמרץ פנימי.
ככל שיהיה צורך במתן טיפול נמרץ לחולי קורונה הם יטופלו ביחידה לטיפול נמרץ כללי בחדרי לחץ שלילי, ובית החולים ערוך ככל שיידרש להגדיל את מספר מיטות טיפול נמרץ קורונה.

מחלקה פנימית קורונה ממשיכה לפעול כרגיל, ומאושפזים בה הבוקר 6 חולי קורונה. ביחידה לטיפול נמרץ כללי מאושפזת כעת חולת קורונה אחת, וכך גם ביחידה לטיפול נמרץ ילדים.

כתבות נוספות בחדשות

0

עדכון מזירת נפילת רסיסי הרקטה הבוקר

עיריית באר שבע יחד עם יחידת החילוץ והמתנדבים סיירו בזירה ופעלו לתיקון הנזקים

חדשות15 במאי 2021    דקה אחת
0

175 פצועים פונו לסורוקה מתחילת סבב הלחימה

מתוכם חמישה מהמטח האחרון לעבר באר שבע

חדשות14 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה