חדשות

25 שבועות משותפים בצה”ל

חדשות18 בספטמבר 2019    2 דקות
0

תמר פרץ ממיתר ועידו נוב ממבשרת ציון עברו יחדיו כבני זוג את קורס התוכניתנים היוקרתי של אגף התקשוב וההגנה בסייבר

25 שבועות משותפים בצה”ל
שותפים בקורס. עידו ותמר | צילום: דו"צ

בני הזוג תמר פרץ ועידו נוב (19) ממבשרת ציון ומיתר מכירים כבר שנתיים וחצי. ל”שבע” נמסר, שלפני גיוסם לצה”ל, חששו שניהם מה יעלה בגורלם, אך הצבא סידר להם הפתעה נחמדה, ו-2 בני הזוג שובצו לאותו תפקיד: תוכניתנים באגף התקשוב וההגנה בסייבר. בימים אלה, מסיימים השוחרים תמר ועידו את קורס התכנות היוקרתי של בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר.

קורס התוכניתנים הוא הקורס היוקרתי ביותר בתחום התוכנה בצה”ל, המכשיר את חניכיו לפיתוח מערכות תוכנה. הקורס, המתקיים בבסמ”ח, בית הספר הצה”לי למקצועות המחשב וההגנה בסייבר, נמשך כ-25 שבועות, במהלכם מקבלים החניכים את הכלים הנחוצים לעבודה בעולם ההיי-טק ופיתוח התוכנה. השוחרים לומדים במהלכו תכנות בשפות המתקדמות ביותר במערכות ההפעלה השונות והמגוונות, ובסוף הקורס משובצים לאחד מגופי פיתוח התוכנה של הצבא באגף התקשוב וההגנה בסייבר, זרוע היבשה, זרוע האוויר והחלל, זרוע הים או אגף המודיעין, ולוקחים חלק בפיתוח מערכות תוכנה מתקדמות לשם שדרוג האפקטיביות של צה”ל בשגרה ובחירום.

נוב, בוגר תיכון “הלל” במבשרת ציון, ותמר חברתו הכירו במסגרת החוג לסיירות של “החברה להגנת הטבע”. הם נפגשו בטיול לפני 3 שנים, עליו מספרת פרץ: “לא היו הרבה אנשים משכבת הגיל שלנו בסיירות, אז הכרתי את עידו, ובהתחלה לא מתתי עליו (בלשון המעטה…), אך לאחר שנה נפגשנו שוב, והתחברנו במפתיע. עד היום בעצם, אנחנו כמעט שנתיים וחצי חברים”.

והיא מוסיפה: “הגעתי לתפקיד הזה דרך האינטרנט, כשקראתי על תפקידים בצבא, והגעתי לתפקיד תוכניתנית, וממש התלהבתי מהרעיון. משום ששנינו למדנו מחשבים, אז הצעתי לעידו להתמיין גם לתפקיד; אמרתי לו שזה נשמע טוב. הלכנו למיונים בימים שונים, וחששנו שאחד מאיתנו יתקבל והשני לא, אבל את הודעת השיבוץ קיבלנו באותו היום. היינו על הקו, ולא ידענו אם להגיד ‘התקבלתי’ או לא, כדי לא לאכזב אחד את השני. אחרי שגילינו ששנינו התקבלנו, זה היה מגניב; לא ידעתי למה לצפות. עקב כך שאנחנו גרים רחוק, אז ממש היה כיף לחשוב על זה שנהיה קרובים בקורס סופסוף”.

נוב ופרץ היו היחידים מהיישובים שלהם שהיו בקורס התכנות, והם רוצים למסור לכלל המלש”בים (מועמדים לשירות ביטחון), ש”קורס התוכניתנים הוא אחד החוויות הכי טובות שהיו לנו. זה שיפר אותנו בתור בני אדם ומתכנתים. אל תחששו מהקד”צ הארוך ומהשעות שלא נגמרות, כי בסוף זוכרים רק את החוויות”!

ולסיום, 2 בני הזוג שובצו לאגפים שונים בצה”ל, ולא ימשיכו בדרכם המשותפת בצבא. למרות זאת, נאחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם (הלא משותפת בצה”ל…)!

כתבות נוספות בחדשות

0

עוד שני שחקנים ימשיכו בהפועל באר שבע...

דוד קלטינס ונאור סבג ימשיכו בקבוצה לאחר שהסכימו לקצץ בשכרם

חדשות28 במאי 2020    דקה אחת
0

איש התקשורת אמיר רוזנבלט תרם את ארכיונו...

עלה לאוויר ארכיונו האישי של איש התקשורת אמיר רוזנבליט שנתרם לארכיון ע"ש טוביהו

חדשות28 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה