חדשות

"לא רוצה להיות שכונה בעיר"

חדשות2 בספטמבר 2019    2 דקות
1

כך אומרת ל"שבע" בילי כהן, מנהלת מטה המאבק נגד אישור הקמת המחלף החדש לרהט שינגוס שטחי ציבור רבים ביישוב הקהילתי הקטן גבעות בר

"לא רוצה להיות שכונה בעיר"
בילי כהן. "נצא לפעילויות אקטיביות" | צילום: באדיבות בילי כהן

יום חמישי הקרוב, ה-5 בחודש, עלול להיות התאריך שבו ייקבע גורלו של היישוב הקהילתי הקטן גבעות בר, שכן באותו יום תדון הוועדה למתחמים מועדפים (ה-ולת"ם) באישור תוכנית להקמת מחלף לעיר רהט, שינגוס שטחי ציבור רבים מגבעות בר, ויהפוך קרוב לוודאי את היישוב השקט למה שמכנה מנהלת מטה המאבק בעניין בילי כהן, "השכונה הדרומית של רהט".

כהן סיפרה ל"שבע": "מדובר בתוכנית שתחבר את רהט באמצעות מחלף מפלצתי ואימתני לגבעות בר. אף אחד לא יודע למה צריך את זה; למה עיר גדולה צריכה להתחבר ליישוב קהילתי קטן? אנחנו כאות מחאה, תלינו שלטים למכירה על כל בית ביישוב וגם על שער היישוב. בנוסף לכך, התוכנית מדברת על חיבור לשכונות 13 ו-14 ברהט, אבל העיר עדיין לא אכלסה את שכונות 11 ו-12, זאת אומרת שזה בזבוז כספי ציבור וכביש לכלום. אי אפשר לטפל ברהט בלי לטפל בשוליים, ואנחנו השוליים. למה לא לאפשר דו קיום ולהקים פארקים ושטחים ירוקים במקום המחלף הזה? ומדוע רהט צריכה 3 כניסות על כביש 310? למה עיר כמו רהט צריכה 8 כניסות ויציאות, יותר מהעיר באר שבע?! שלא לדבר על חניון אוטובוסים שמתוכנן במתחם הזה. אנו מגישים התנגדויות (כל תושב). תנועת 'אור' תגיש התנגדות וגם הרבה גופים אחרים".

"כאות מחאה". "מוכרים" את הבתים בגבעות בר | צילום: באדיבות בילי כהן

 

והיא מסכמת: "התוכנית הזאת נוגסת לנו משטח היישוב. היא יכולה גם ליצור תסיסה ותסכול שמאוד מסוכנים מבחינה חברתית ותרבותית לכל הנוגעים בדבר. אנחנו לא נשתוק על התוכנית הזו, ונצא לפעילויות אקטיביות עם שכנינו ברהט, כולל לסגור את צומת להבים, ולהשבית את הדרום. באנו לגור ביישוב כפרי, לראות ירוק, וליישב את הנגב; אני לא רוצה להיות שכונה בעיר. זה מה שיקרה בסופו של דבר. התוכנית גם מזיזה לנו את שער היישוב פנימה. מינהלת התיישבות הבדואים מתנגדים יחד איתנו לתוכנית. קיימת היום שכנות טובה וחבל להרוס אותה בחסות המדינה"…

כתבות נוספות בחדשות

0

נהג צעיר, יותר מדי צעיר

בפעילות אכיפה שגרתית עוכב קטין בן 15 שהסיע יחד עימו את אחיו הקטנים בדרך למסור בלון גז לסבתו

חדשות18 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

תיקו בארצי, ניצחון ל"ליכוד" בבאר שבע

מפלגת השלטון ויריבתה העיקרית "כחול לבן" זכו בכרבע מקולות הבוחרים לכנסת במדינה, אבל בבירת הנגב נרשם ניצחון סוחף ל"ליכוד" עם יותר מ-43 אחוזים מהקולות (בתום ספירת כ-87 אחוזים מקולות המצביעים)

חדשות18 בספטמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה

  • Avatar
    רביד

    גוד לאק !