חדשות

"היתר עסקא" לעיריית באר שבע

חדשות12 באוגוסט 2019    דקה אחת
1

ביוזמת חבר המועצה שמעון טובול, פועלת העירייה לחתימה על אישור הלכתי לגביית ריבית

"היתר עסקא" לעיריית באר שבע
שמעון טובול. "לא 'לשחק' עם הריבית" | צילום: פרטי

עיריית באר שבע תחתום בקרוב על "היתר עסקא" שיאפשר לה לגבות ריבית מחייבים גם לפי ההלכה היהודית. ועדת ההנהלה העירונית דנה באחרונה בעניין ביוזמת חבר המועצה שמעון טובול (יו"ר סיעת "גשר").

טובול ציין, ש"לפי התורה הקדושה, חל איסור בלקיחת ריבית למעט אם יש היתר הלכתי של 'היתר עסקא'. מכיוון שהעירייה וחברות הבת" שלה הכפופות לרשות "לרבות חברת 'מילגם' הינן גובות הכספים של העירייה, ויש שם גביית ריבית כמחויב בחוק", הוא ביקש שהרשות תחתום על ההיתר, "ובכך לגרום לציבור החרדי והדתי בעיר לא להיכשל בעוון ריבית".

גזבר הרשות רו"ח תומר ביטון אמר ש"בעיקרון העניין הוא משפטי, הוא לא כספי. ביקשנו שיהיה היתר שיאושר בידי משרד הפנים. מרכז השלטון המקומי פועל בנושא הזה". בתשובה לשאלת יו"ר ועדת ההנהלה וראש העירייה רוביק דנילוביץ', הדגיש טובול ש"הרבה עיריות חתמו על זה. יש בעיריית ירושלים ובעיריית בני ברק" וגם בעיריית פתח תקווה.

מוטי בן יהודה. "יש נוסח מוכן" | צילום: ארכיון "שבע"

יו"ר דירקטוריון "מי שבע" שהעביר "היתר עסקא" בתאגיד המים והביוב הודיע לדנילוביץ': "יש נוסח מוכן. הנוסח שלנו עובד גם בעיריות, ומה שאני עשיתי ב'מי שבע', לקחתי גוף שעושה גם לעיריות, ועשה לי גם כן. ויש לי אותו, והוא אמר לי: 'בוא תעשה את זה גם לעיריית באר שבע'".

ראש הרשות ביקש לבסוף מבן יהודה להעביר את הנוסח לגורמים המתאימים בעירייה, והוסיף בחצי קריצה, שאם המהלך ייושם, "אולי פתאום הקופה שלנו תועשר ברגע אחד. מי יודע? תומר, יכול להיות שאנחנו מפסידים פה הרבה כסף"…

כתבות נוספות בחדשות

0

מועצת אל קסום לא תפתח את שנת...

כ-20 אלף ילדים יישארו בבתיהם ב-1 בספטמבר על רקע טענות ראש המועצה למבנים לא ראויים ותקציבי עתק שלא מועברים. משרד החינוך: אנו ב"דיונים אינטנסיביים" עם המועצה

חדשות21 באוגוסט 2019    2 דקות
0

אישום: תקף את בת זוגו, ודרס הולך...

הפרקליטות מאשימה את נתנאל רחמילוב חנוכייב מבאר שבע בין היתר בהפקרה אחרי פגיעה וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה

חדשות21 באוגוסט 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Avatar
    אריה דרעי
    אשריך רבי שמעון עלה והצלח

    רבי שמעון טובול היקר