חדשות

המשמר האזרחי בבאר שבע הולך ונעלם

חדשות12 באוגוסט 2019    דקה אחת
1

במהלך דיון בוועדת הביטחון העירונית התברר שבבירת הנגב ישנם כיום כ-350 מתנדבים בלבד לעומת כ-1,600 בשנים עברו

המשמר האזרחי בבאר שבע הולך ונעלם
צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

סגן מפקד תחנת באר שבע של המשטרה סגן ניצב יוסי אביסרור גילה באחרונה לחברי ועדת הביטחון בעיריית באר שבע שמספר מתנדבי המשמר האזרחי בבירת הנגב עומד בימים אלה על כ-350 בלבד.

סגן ניצב אביסרור ציין בין היתר ש"ההסתכלות על המתנדבים היא מקצועית מאוד ופחות על 'המתנדב הקלאסי'" עם "פרוצדורה יותר מחמירה מבעבר לגבי תהליך הקליטה", כאשר כיום מתנדב שני או שלישי של המשמר האזרחי מלווה שוטרים בשטח, ו-2 שוטרים בשכר אחראים על המתנדבים.

שמעון טובול. "מצפה לאיחוד השורות" | צילום: ארכיון "שבע"

חבר הוועדה צבי וייסלר (מתנדב משמר אזרחי ותיק וידוע) הביע את מורת רוחו מהדברים: "אני מודאג ממה שקורה בבאר שבע לאור העובדה שיש רק 2 שוטרים בשכר שמתעסקים זמן מועט במשמר האזרחי, ולכן המתנדבים לא זוכים לטיפול".

יו"ר ועדת הביטחון שמעון טובול סיכם: "אני מצר על העובדה שאין 1,600 מתנדבים כבעבר. ההרתעה באמצעות מתנדבים יכולה להביא להצלחה. אני מבין שהמשטרה לא צריכה יותר בכמות אלא באיכות. כיו"ר ועדה אני מצפה לאיחוד השורות גם בביצוע לא רק במענה לסקרים. אני מקווה להגדיל את כמות המתנדבים וסיירות שכונתיות".

כתבות נוספות בחדשות

0

ירושלים של ערד

עשרות חברים בוועדי בתים של סניף "האגודה לתרבות הדיור" בערד יצאו לסיור לימודי בירושלים

חדשות13 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

מעקב "שבע": הישיבה לא רועשת!

אושרה בקשתה של מפעילת הישיבה ברחוב נגבה בבאר שבע להקצות לשם כך את פעילות המבנה, תוך דחייה מכל וכל של טענות המתנגדים לאישור

חדשות12 בדצמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה

  • אביב

    עצוב