חדשות

על הבאר שבעית שמונתה לקפטן הגברים של ישראל בשחמט

חדשות14 ביולי 2019    2 דקות
0

מנהלת מועדון השחמט בבאר שבע אילנה דוד, תכהן במקביל גם כמ"מ יו"ר הנהלת האיגוד הישראלי לשחמט. כבוד

על הבאר שבעית שמונתה לקפטן הגברים של ישראל בשחמט
אתגר חד"ש. אילנה דוד | צילום: יח"צ

מנהלת מועדון השחמט בבאר שבע אילנה דוד (58), קבעה בימים אלה תקדים, כאשר מונתה לתפקיד קפטן נבחרת ישראל לגברים בשחמט, ותשמש במקביל גם כמ"מ של ד"ר צבי ברקאי, יו"ר הנהלת האיגוד הישראלי לשחמט.

תפקיד קפטן נבחרת ישראל אינו זר לדוד, שכן בין 2016 ל-2018 היא כיהנה כקפטן נבחרת ישראל לנשים בשחמט. אולם כאמור, זוהי הפעם הראשונה בתולדות האיגוד הישראלי בשחמט שאישה תמלא תפקיד של קפטן בנבחרת של גברים, במסגרתו תישא באחריות כוללת על הנבחרת, לרבות על ההיבטים המינהליים-ארגוניים והמקצועיים.

דוד, המשמשת כחברת הנהלת האיגוד הישראלי לשחמט יותר מ-10 שנים, למדה שחמט מאביה בגיל 4, ושנתיים לאחר מכן כבר החלה להתאמן. בגיל 7 זכתה באליפות באקו לשחמט, כעבור 9 שנים קטפה את אליפות הנשים של אזרבייג'אן, ושנה לאחר מכן זכתה באליפות בריה"מ בשחמט.

ב-1979 עלתה דוד לישראל עם משפחתה, והצטרפה למועדון השחמט בבירת הנגב. לאחר כשנה, זכתה באליפות ישראל לנשים, ובאותה שנה ייצגה את המדינה באולימפיאדת השחמט לנשים במלטה, בלוח הראשון של הנבחרת. ב-1981, השיגה דוד תואר אמן פיד"א (הפדרציה הבינלאומית לשחמט), ובשנה שלאחר מכן קיבלה דרגת אמן בינלאומי. באותה שנה, השתתפה דוד באולימפיאדת השחמט בלוצרן, וזכתה במקום הראשון בתחרות בינלאומית במסגרת פסטיבל דורטמונד. ב-1985 זכתה בתחרות אזורית לאליפות העולם, והעפילה לשלב הבין אזורי.

בנוסף, השתתפה דוד באולימפיאדת השחמט בנורבגיה (2014), קיבלה תואר שופטת פיד"א, וב-2016 זכתה בתואר מאמן  באירגון הבינלאומי לשחמט.

לצד עיסוקה האינטנסיבי בשחמט, היא פנתה גם לתחום המוזיקה ובין 1980 ל-1984 רכשה דוד תואר ראשון באקדמיה למוזיקה בירושלים. בין 1985 ל-1987 עשתה תואר שני במוזיקה באוניברסיטה העברית, ובין 1990 ל-2000 ניהלה את הקונסרבטוריון למוזיקה בירוחם, כאשר בין 1994 ל-2017 לימדה במגמה למוזיקה במקיף א' בבאר שבע.

מ-2000 מילאה דוד מגוון תפקידים במועדון השחמט בבירת הנגב: הדרכה, שיפוט, ניהול וארגון תחרויות ואירועי שחמט. את המועדון היא מנהלת זה כ-6 שנים, כאשר בהובלתה הוא ממשיך להגיע להישגים מרשימים בארץ ובעולם.

"אני שמחה ונרגשת לקראת האתגרים העומדים בפני", אמרה דוד לאחר מינויה.

כתבות נוספות בחדשות

0

2 הרוגים בתאונה קטלנית

עוד 2 פצועים קשה פונו לסורוקה. כל הארבעה בשנות ה-20 לחייהם היו ברכב שהתהפך בכביש 25

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

נסיעת משלחות לחו"ל על חשבון רישום אוכלוסין

עיריית באר שבע העבירה את כל תקציבה לרישום אוכלוסין וכספים נוספים מסעיף תקציבי אחר לצורך מימון נסיעת משלחות לחו"ל

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה