חדשות

תעודת זהות לבוגרי תוכנית של הטכנולוגית באר שבע

חדשות9 ביולי 2019    דקה אחת
0

מסיימי מחזור נוסף של פרויקט "מסע TCB" שהחליטו לעלות ארצה קיבלו גם תעודות גמר

תעודת זהות לבוגרי תוכנית של הטכנולוגית באר שבע
כרטיס כניסה לישראל. חלוקת תעודת סיום קורס לבוגר | צילום: באדיבות המכללה הטכנולוגית באר שבע

טקס מיוחד לרגל סיום מחזור נוסף של תוכנית "מסע TCB" התקיים באחרונה במכללה הטכנולוגית באר שבע, במעמד נציגי משרד הקליטה, מינהלת הקליטה של בירת הנגב ומנכ"לי המכללה ו"הסוכנות היהודית".

ל"שבע" נמסר, שכמו בכל מחזור, גם הפעם חולקו תעודות גמר ותעודות זהות לבוגרים שהחליטו לעשות עלייה, מיד עם סיום הפרויקט ולקבוע את מושבם בבאר שבע. לפני הטקס, הוצגה תערוכת עבודות ססגונית של משתתפי התוכנית שלמדו ויצרו פרויקטים מגוונים. התערוכה כללה פרויקט צילומי מרהיב, המוצג בימים אלה במסדרונות הטכנולוגית.

את המחזור הנוכחי סיימו 87 בוגרים, מתוכם 31 במגמת עיצוב גרפי, 32 במגמת מולטימדיה ו-24 רופאים. 22 מאותם רופאים עשו עלייה מיד עם תום הפרויקט, כמו גם 30 מבוגרי מגמת עיצוב ומולטימדיה. שאר המשתתפים במגמות עיצוב ומולטימדיה חזרו לארצם להסדרת עניינים אישיים, מתוך כוונה לעלות לישראל בתחילת ספטמבר, זאת לצורך המשך למידה באולפן עציון (ללימודי עברית מתקדמים).

מנכ"ל המכללה דב פ. תמיר, מדגיש שהמכללה הטכנולוגית בבירת הנגב שמחה מאוד מכך "שבמהלך 10 שנות פעילות התוכנית בהנהגת המכללה, יותר מ-90 אחוזים ממשתפי 'מסע TCB' עשו עלייה בסיומה, ושרוב משתתפי הפרויקט בחרו להתגורר בעיר".

תוכנית "מסע" נוסדה במטרה לאפשר לצעירים יהודים לשהות  בישראל במשך 8 חודשים, במהלכם לומדים הצעירים את הארץ לאורכה ולרוחבה ואת השפה באולפן, יוצרים קשרים עם צעירים ישראלים, ונחשפים לתרבויות שונות ולמנטליות המקומית. בנוסף, זוהי הזדמנות עבור הצעירים לרכוש ידע מקצועי בתחומים מעניינים ביותר, כמו צילום וגרפיקה.

הטכנולוגית באר שבע היא אחד המארגנים הגדולים של "מסע" במדינה ישראל ,ומקיימת תוכניות במגוון תחומים, ביניהם גרפיקה, צילום, עריכת וידאו, מולטימדיה והתוכנית הייחודית של הכנת רופאים למבחני רישוי בשיתוף בית החולים "סורוקה".

כתבות נוספות בחדשות

0

לראשונה: "אות בן גוריון" כהוקרה על תרומה...

בין הזוכים, הזמר והיוצר קובי אוז, הפילנתרופ דוד מיראז' וראש מועצת ירוחם טל אוחנה. "אות הבוגר" הוענק ל-5 בוגרים ובוגרות שהטביעו חותם במשק הישראלי, בהם מנכ"לית קופת חולים "מאוחדת" ומנהלת מפעל הייצור של "אינטל" בקריית גת

חדשות5 בדצמבר 2019    5 דקות
0

עיריית באר שבע – הדור הבא

בתכנון ארוך טווח (כדברי ראש העירייה רוביק דנילוביץ', "זה לא יקרה מחר בבוקר"), מבקשים ראשי הרשות להעביר את רוב משרדי העירייה למגדל משרדים שיוקם במתחם ברגמן שמול בניין הרשות הנוכחי

חדשות5 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה