חדשות

התנגדות להקצאת מקלטים לבתי כנסת בבאר שבע

חדשות9 ביולי 2019    דקה אחת
1

מנהל אגף הביטחון בעירייה שאול כהן, ציין בוועדת ההקצאות העירונית שלנוכח "המצב הביטחוני הרגיש, יש בעייתיות בניהול בתי כנסת במקלטים"

התנגדות להקצאת מקלטים לבתי כנסת בבאר שבע
מקלט עירוני | צילום: שבע"

לנוכח "המצב הביטחוני הרגיש, יש בעייתיות בניהול בתי כנסת במקלטים, בשל הוראות הג"א המנחות על 80 אחוזים משטח המקלט פנוי", כך אמר באחרונה בישיבתה של ועדת ההקצאות בעיריית באר שבע, מנהל אגף הביטחון בעירייה שאול כהן.

לדברי כהן, "לבתי הכנסת קשה לעמוד בהנחיה זאת", ולכן הוא מתנגד להקצות מקלטים לטובת פעילות של בתי כנסת. מניסיון העבר, המקלטים אינם מותאמים לצרכים של הפעלת בית כנסת, דבר הגורם למשתמשים לבצע התאמות פיזיות במקלט, כגון קרמיקות, ניסור קירות, תוספות של עזרת נשים ושירותים, שהם בניגוד להוראות הג"א ולא לפי היתר בנייה כדין. לחברים נמסר, שישנם 6 מקלטים ברחבי העיר, בהם נעשו חריגות בנייה שנדרשו לאישור קונסטרוקטור, מאחר שנוסרו בהם קירות, ובוצעו תוספות בנייה.

הדברים נאמרו במהלך דיון בהתנגדות של תושבים המתגוררים באזור רחוב אפרים לוזון שבשכונת נחל עשן לבקשת ההקצאה של מקלט עילי לעמותת "קול יהודה" לצורך הפעלת בית כנסת. בהתנגדות צוין, שיש במקום רעש סביבתי, תפיסת מקומות חנייה פרטיים והפרעה לתנועה עקב פעילות המוסד. הוועדה החליטה, שמאחר שעדיין לא הועלה פרסום שני לבקשת ההקצאה, יש לעדכן את העמותה לגבי פניות התושבים בעניין.

באותה ישיבה, התקבלה החלטה דומה (לעדכון עמותה על התנגדות תושבים, לפני קיום דיון נוסף) בבקשת ההקצאה של מבנה ברחוב נגבה שבעיר העתיקה לטובת הפעלה של ישיבה לבנים בידי עמותת "מרכז רוחני מנחם ציון".

כתבות נוספות בחדשות

0

"מעקב "שבע": מבוי סתום במשבר החוגים בבאר...

יותר משבועיים לאחר פתיחת שנת הלימודים, לא נראה פיתרון שיאפשר את הפעלת חוגי ההעשרה בגני הילדים העירוניים

חדשות17 בספטמבר 2019    2 דקות
0

באים לשמח חולים ב"סורוקה"

תלמידים בישיבת "בני עקיבא אהל שלמה" בבאר שבע משתתפים בפרויקט "מהפכה של שמחה" בבית החולים

חדשות17 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • Avatar
    אלי קלפטומני
    לחות גבוהה

    במקלטים תת קרקעיים יש לחות מאוד גבוהה שתגרום לספרי התורה להתקלקל מהר מאוד. המאשר הקמת בית כנסת במרתף או מקלט חייב לדעת שהוא מאשר פעילות שתגרום לספרי התורה להתקלקל מהר. לכן חייבים לפסול כול את כול בתי הכנסת שממקמים במקלטים ומרתפים תת קרקעיים.