חדשות

מעקב "שבע": חוזרים למאבק נגד המגדלים בחניית ה"גרנד קניון" בבאר שבע

חדשות6 ביוני 2019    דקה אחת
2

למרות שכל התנגדויותיהם לפרויקט נדחו בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ממשיכים תושבי האזור במאבק נגד רוע הגזירה (מבחינתם לפחות...), ומארגנים הפגנה בסוף השבוע הבא

מעקב "שבע": חוזרים למאבק נגד המגדלים בחניית ה"גרנד קניון" בבאר שבע
מארגני המחאה מבקשים להשאיר אותה. חניית ה"גרנד קניון" | צילום: ארכיון "שבע"

המאבק נגד הקמת 3 מגדלי המגורים בחניית ה"גרנד קניון" בבאר שבע, שהחל לפני כשנתיים, והביא למחאה ציבורית חוצת גבולות וחריגה (יחסית לבירת הנגב, לפחות…), חוזר לפעילות, למרות דחיית ההתנגדויות של מארגני המאבק בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, והמארגנים יוצאים להפגנת מחאה, בסוף השבוע הבא.

יוחאי פרץ, מראשי מאבק התושבים (שהקימו את דף ה"פייסבוק" הידוע "התנגדות לבנייה בחניון ה'גרנד' – המאבק להצלת איכות החיים בבאר שבע", טוען ש"כפי שדחתה את 141 ההתנגדויות שהוגשו, גם בישיבתה האחרונה, בחרה הוועדה המחוזית להתעלם באופן הכי ציני ומכעיס מההתנגדויות, שהוגשו בידי התושבים, כמו גם מהעתירה שהגישה העירייה. כיום, ישנה מצוקה קשה בשירותי הבריאות, הניתנים לתושבי האזור, ובמקיף ו' העמוס לעייפה התלמידים לומדים בספריית בית הספר, ולעתים אף בדירות מעבר לכביש. המאבק הזה הוא על השפיות ועל שמירת מרקם החיים באזור ה'גרנד קניון'; אזור זה לא יוכל להתמודד עם קיבולת של מאות משפחות, על התשתיות הקיימות בו (רפואה, חינוך וביוב), ובטח שלא מבחינה תחבורתית".

ופרץ סיכם: "הצעת הוועדה להקים את גני הילדים במקום לא בטוח, שעלול לסכן אותם ואת המלווים שלהם, היא נורה אדומה לדרך, שבה כופים החלטות, ומתנגדים לכל ביקורת, כולל ביקורת מומחים. ההפגנה שתתקיים ב-21 בחודש ב-12:00 בחניון ה'גרנד', תהיה יריית הפתיחה להמשך המאבק, בראשות ד"ר אושרה ספיר".

כתבות נוספות בחדשות

0

26 בתי ספר מצטיינים בנגב

משרד החינוך פרסם את רשימת 288 המוסדות בארץ בהם קודמו בשנת הלימודים התשע"ט הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. הגמול למורים הזוכים: עד 8,451 שקלים

חדשות22 באוגוסט 2019    3 דקות
0

גרם נזק לרמזורים כדי לפרוק עצבים

נעצר חשוד בגרימת נזק לתשתיות תעבורה בבאר שבע. כי כך לימדו אותו שפורקים עצבים

חדשות22 באוגוסט 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • Avatar
  רחל
  התנגדות לבניה בחניה

  התמונה לא משקפת מציאות, תבואו מחר וצלמו את החניה, גם היום לא היה מקום אחד פנוי….

 • Avatar
  אושרת בז

  תושבי באר שבע אומרים דיי!!!
  דיי לטירוף הבנייה שמשתולל בעיר.
  בניינים וגורדי שחקים צומחים לנגד עינינו בכל פינה.
  יש מספיק שטחים פתוחים סביבנו למה לחנוק את התושבים, לצופף ללא תשתיות תעבורתיות מתאימות, בתי ספר גנים מרפאות….
  אוהבים את עירנו ורוצים לשמור אותה שפוייה עבור ילדינו.