חדשות

תעריף אחד, שני סיווגי ארנונה…

חדשות10 בפברואר 2019    דקה אחת
0

במהלך העשור האחרון, הושוו תעריפי הארנונה של אזורי התעשייה עמק שרה וקריית יהודית בבאר שבע, אך בעירייה מתעקשים לשמור על 2 סיווגי ארנונה שונים

תעריף אחד, שני סיווגי ארנונה…
חשבון ארנונה | צילום אילוסטרציה: "שבע"

תעריפי הארנונה של אזורי התעשייה עמק שרה וקריית יהודית בבאר שבע הושוו, במהלך העשור האחרון, אך למרות זאת, בעירייה מתעקשים להותיר לכל אזור תעשייה את סיווג הארנונה שהיה לו בעבר.

בעקבות מהלכים של הנהלת העיר, כאמור בעשור האחרון, הושוו תעריפי הארנונה של 2 אזורי התעשייה, ובצו הארנונה ל-2019 שאישרו באחרונה פה אחד חברי מועצת העיר, רשומים התעריפים המעודכנים: 96.76 שקלים למ"ר עד 500 מ"ר, ו-50.57 שקלים לכל מ"ר נוסף.

אולם, למרות שקיימת זהות מלאה של התעריפים הנגבים מעסקים בעמק שרה ובקריית יהודית, נותרו עדיין 2 אזורי התעשייה תחת אזורי סיווג שונים בארנונה: אזור ב' לעמק שרה ואזור ג' לקריית יהודית.

לשאלת "שבע", האם לנוכח הדברים, מתכוונת הרשות לאחד את שני האזורים לסיווג ארנונה אחד, השיב דובר העירייה אמנון יוסף: "אכן, עיריית באר שבע החלה ב-2009 במהלך רב שנתי להשוות את תעריפי הארנונה למלאכה ותעשייה בקריית יהודית ועמק שרה. אישור לתהליך הנ"ל ניתן במועצת העיר, וקיבל גם את אישור משרדי הפנים והאוצר. לשם הנוחות במערכות הגבייה, עמק שרה מסווג אזור מספר ב' וקריית יהודית מסווג אזור מספר ג', אך מדובר באותם תעריפי ארנונה זהים לחלוטין".

כתבות נוספות בחדשות

0

ירושלים של ערד

עשרות חברים בוועדי בתים של סניף "האגודה לתרבות הדיור" בערד יצאו לסיור לימודי בירושלים

חדשות13 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

מעקב "שבע": הישיבה לא רועשת!

אושרה בקשתה של מפעילת הישיבה ברחוב נגבה בבאר שבע להקצות לשם כך את פעילות המבנה, תוך דחייה מכל וכל של טענות המתנגדים לאישור

חדשות12 בדצמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה