מגזין

דואר בעצמאות

מגזין18 באפריל 2021    דקה אחת
0

הדוורית שרה אלמליח מדימונה המשיכה גם במהלך שנת הקורונה לחלק דואר ברחוב העצמאות בעיר מגוריה

דואר בעצמאות

לחברת “דואר ישראל” יש יותר מאלף דוורים, המחלקים דברי דואר וחבילות בכל הארץ, מדן ועד אילת, בגשם, בשרב ובכל תנאי מזג אוויר.

ל”שבע” נמסר, שערב יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, עובדים עשרות דוורים ברחבי ישראל בחלוקת דואר ברחובות בעלי משמעות היסטורית, שקשורים ליום העצמאות. תכירו, למשל, את שרה אלמליח, תושבת דימונה ואם לארבעה ילדים, המועסקת כדוורית ב”דואר ישראל” זה 23 שנה, ומחלקת מדי יום מאות דברי דואר וחבילות באזור מגוריה, לרבות ברחוב העצמאות בדימונה. אלמליח אוהבת מאוד את עבודתה כדוורית בחברת “דואר ישראל”. לדבריה, “בחרתי בעבודה המשלבת עבודת שטח והליכה. אני אוהבת את הקשר הישיר עם האוכלוסייה ואף מכירה אישית רבים מהתושבים באזור החלוקה שלי, ואני אוהבת גם ללכת ברגל, ונהנית לבצע את עבודתי באוויר הפתוח בכל ימות השנה”.

השנה האחרונה, שנת קורונה, לימדה את הדוורית החרוצה, “כמה התפקיד חשוב וחיוני. עבדנו ברציפות גם בסגרים, וניתן שירות לתושבים במלוא המרץ. ‘דואר ישראל’ המשיך לתת שירותי אשנב ביחידות הדואר, שירותי מסירת דואר, שירות שליחים ושירות חלוקת דואר, באמצעות הדוורים והדואר הנע בכל רחבי הארץ גם בתקופת הקורונה”.

אלמליח מוסיפה: “תפקיד הדוור השתנה בשנים האחרונות, מאז שהציבור החל להזמין חבילות רבות. הלקוחות הפרטיים שולחים פחות מכתבים מבעבר, ועיקר המכתבים מגיעים כיום מחברות עסקיות ששולחות חשבונות בנקים, דוחות, תשלומים ועוד. מצד שני, הציבור החל להזמין חבילות רבות מחו”ל, כאשר רק השנה חילקנו בדואר 50 מיליון חבילות. חלק משמעותי מתוכן חילקנו אנחנו הדוורים. חבילות קטנות נכנסות לתיבות הדואר, ומחולקות ישירות בבתי התושבים או  במרכזי החלוקה.

“בשנים האחרונות, מתבצעים מהלכים לייעול ושיפור השירות. בין היתר, צוידנו במדפסות אישיות המאפשרות לנו סריקת הודעות על דבר דואר רשום וחתימה על אישור מסירה בסמארטפון, והתגובות של הציבור חיוביות מאוד. אני מאחלת לכל תושבי מדינת ישראל בכלל ודימונה בפרט, הרבה בריאות”.

 

כתבות נוספות במגזין

0

באר שבע פינת הונג קונג

עמיר לאטי, שגדל והתחנך בבאר שבע, ייצא בקרוב לשליחות בהונג קונג כקונסול הכללי. בראיון מיוחד, הוא מספר על האתגרים בשליחות, ההזדמנויות העסקיות שיכולות להיפתח (גם לחברות מהנגב) וגם מדוע הוא צעק משמחה בשלוש לפנות בבוקר בסין

מגזין14 בספטמבר 2021    9 דקות
0

להיות מארק צוקרברג

מייסד חברת "פייסבוק" הוא רק אחד הידוענים, שלמדו בשיטת החינוך המונטסורית. באחד בספטמבר השנה, נפתחה בבית הספר "נטעים מיתרים" בבאר שבע כיתה א' ראשונה לפי השיטה, שהמציאה מריה מונטסורי. אחת מיוזמות הבאתה של שיטת מונטסורי לבירת הנגב, לי אמיתי, מספרת לעיתון "שבע" איך עושים את זה נכון. לחשוב מחוץ לקופסה

מגזין5 בספטמבר 2021    12 דקות

כתיבת תגובה