מגזין

תעשי רק מה שאת אוהבת | מיה כהן

מגזין26 בפברואר 2020    3 דקות
0

הן צעירות, נחשבות לדבר הבא בתחומן וכולן תוצרת הנגב > רגע לפני יום האישה הבינלאומי, שבע מביא את סיפורן של שש נשים עליהן עוד תשמעו הרבה. מתחילים עם מיה כהן

תעשי רק מה שאת אוהבת | מיה כהן
צילומים: מקס פבזנר, אור דנון, טיבור יגר, רותי קרויזמן, כפיר בולוטין ואלבום אישי

את מיה כהן מבאר שבע כבר כולם מכירים. הזמרת הצעירה אמנם לא הוציאה עדיין שיר אחד, אבל כשאת מגיעה לגמר התכנית “דה וויס” את כבר הופכת לכוכבת עם המון ציפיות. מי שעוסק בתחום המוזיקה בבאר שבע יספר לכם שכהן סומנה כהבטחה גדולה כבר מגיל קטן.

“זה נורא קלישאתי להגיד, אבל כבר כילדה בת 3 הייתי עושה הופעות בבית, ממש ככה. זה עולם שמאוד קרץ לי מאז שאני ילדה קטנה וככל שעבר הזמן זה התפתח”, היא מספרת. “הייתי בחוג שירה בכיתה א’, בכיתה ז’ למדתי פיתוח קול. כל פעם הצטרף עוד משהו לחיים של המוזיקה שהפך את זה ליותר רציני”.

מיה כהן | צילום: מקס פבזנר

בכיתה ח’ היא הצטרפה לצעירי באר שבע והייתה שם חמש שנים. “הופענו בחו”ל, הופענו בארץ בכל חור אפשרי, התנסינו בכל סוג של הופעות וזה משהו שחישל אותי בתחום הזה. אתה חווה הכל, איך זה נראה ואיך אתה עושה הכל בעצמך. גם הייתי בפרויקט מקורוק, ושם עבדנו עם פיטר רוט שהוא חלק מההפקה של דה וויס, הוא אמר בצחוק שאולי נגיע לשם, ואז פנו אליי מההפקה, נכנסתי לעונה ומשם הכל היסטוריה”.

היום כהן עובדת על שיר ראשון שהיא כתבה ועתיד לראות אור בקרוב. “אנחנו עובדים עליו לאט לאט ואני רוצה, בגלל שזה שיר ראשון, שיהיה הכי טוב והכי מקצועי. מוזיקה זה מה שאני הולכת לעשות בחיים, אין מצב שלא, זה אומר שאני הולכת לעבוד על זה מאוד קשה. אני מקליטה, מופיעה, וזה מה שאני אעשה בחיים, זה מה שאני גם אלמד”.

כל המצעדים מוכיחים שהמוזיקה בישראל שייכת לגברים…

“איך שאני רואה את זה, המוזיקאיות בישראל שביססו את המקום בז’אנר שלי, ברוק, הן מיעוט. אני רואה הרבה יותר גברים שמצליחים לפרוץ. זה מאוד עצוב שזה ככה, שחסר ייצוג נשי במצעדים, שחסר ייצוג נשי רוקיסטי. בשורה התחתונה, מה שחשוב זה הקהל, כשיש לך קהל אז ההצלחה לא נמדדת בכמה משמיעים אותך. לשם אני מכוונת, לקהל משלי שיבוא להופעות וירצה לשמוע את מה שיש לי להגיד. הלוואי שיהיה שינוי, שיהיה ייצוג לעוד סוג של מוזיקה, לעוד ז’אנר”.

מיה כהן | צילום: מקס פבזנר

 

את מרגישה לפעמים אישה בתוך סצנה גברית?

“כן. בכל פעם שאני הולכת להופעה ורואה בסיסית או מתופפת אני עפה על זה, אם זה ככה אז אני מסתכלת על הנגנית כל ההופעה. ברור שלרוב הלהקות מורכבות מגברים, אבל להקה של נשים זה מיוחד וסופר עוצמתי. הלוואי שתהיה לי להקה של בנות, זה הכי גירל פאוור”.

איפה את רואה את עצמך עוד חמש שנים?

“אני רואה את עצמי עושה מוזיקה, עם חומר בחוץ. מופיעה המון, אולי אחרי שסיימתי ללמוד מוזיקה ברימון, שזה משהו שאני מאוד רוצה. הכי חשוב, מופיעה הרבה”.

הכתבה המלאה בגיליון סוף השבוע של עיתון “שבע”

כתבות נוספות במגזין

0

כמה חולי קורונה יש ביישוב שלכם?

על פי משרד הבריאות, באר שבע ניצבת במקום השמיני בארץ במספר חולי הקורונה המאומתים. כמה יש בשאר היישובים?

מגזין2 באפריל 2020    דקה אחת
0

נמצאים בחזית

בימים בהם הצוותים הרפואיים עובדים שעות אינסופיות במלחמה נגד נגיף הקורונה, מנהל בית החולים סורוקה ד"ר שלומי קודש והמשנה למנהל ירדן נבו מאמינים כי זו מלחמת התשה מול הלא נודע, "התאוששנו בעבר ונתאושש גם עכשיו, אנחנו נלחמים על מה המחיר שנשלם" הם אומרים > חוד החנית

מגזין2 באפריל 2020    11 דקות

כתיבת תגובה