תרבות ופנאי

אין לנו ארץ אחרת

תרבות ופנאי1 במאי 2024    3 דקות
0

רשת FRIENDS יוצאת בסדרת מופעים בסימן אחדות ותקומה

אין לנו ארץ אחרת
צילום: רונן אקרמן

המציאות הביטחונית, החברתית, הפוליטית והמורכבת בימי "חרבות ברזל", הביאה ליוזמה של ההסתדרות בשיתוף רשת FRIENDS, במסגרתה תתקיים סדרת מופעים בחודש מאי הקרוב, בסימן "אחדות ותקומה" – הופעות חיות והצגות שמטרתם לזכור, להצדיע ולחזק את המשפחות השכולות, משפחות החטופים, התושבים המפונים, כוחות הבטחון וכלל אזרחי ישראל.
להלן פירוט המופעים ברחבי הארץ:

יוסי וולף, מנכ"ל FRIENDS: "אירועי ה-7 באוקטובר חיזקו את הקוד הגנטי של החברה הישראלית, שהוכיחה פעם נוספת שהרוח הישראלית בשדה הקרב ובעורף היא הכוח המוחלט והמוחץ לניצחון במלחמה החשובה מכל עבור כולנו. השנה, לרגל ימי הזיכרון והעצמאות, אני מזמין את כולכם להצטרף אלינו במופעים שמטרתם להעניק רגעים של מזור, רוגע ואחדות, לכל מי שמעוניין בכך".
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד: "יום הזיכרון ויום העצמאות, השלובים זה בזה, מקבלים השנה – יותר מתמיד – משמעות מקודשת, נוכח השבר העמוק שלא ידענו. סדרת המופעים "אחדות ותקומה" שמה במרכז את היצירה הישראלית המקורית והמרגשת, ומזכירה לכולנו שרק ביחד ננצח, רק בגלל הרוח. ההסתדרות תמשיך להיות עמוד תווך של החברה הישראלית במגוון תחומים, גם בתרבות, ומחזקת את המשפחות השכולות, משפחות החטופים, התושבים המפונים, כוחות הבטחון וכלל עם ישראל."
המופעים אשר יתקיימו:

ימים טובים פי אלף תיאטרון הקאמרי-  מופע של תקווה ונחמה:
איפה ומתי?
• יום שני 27.5, היכל התרבות FRIENDS דימונה- שעה 20:30, מחיר לחבר הסתדרות 59 ₪
הברקים עדיין רועמים והשגרה הברוכה עדיין רחוקה, אבל הנפש זקוקה לנחמה. מופע ייחודי שבו שחקני הקאמרי ישירו ויקראו יצירות ברוח הימים האלה. יצירות על מלחמה, יצירות על אחרי המלחמה ויצירות על התקווה לימים טובים יותר. נשיר ביחד, נבכה ואולי אפילו נצחק – כי כולנו, כולנו, זקוקים לחסד. משתתפים: דרור קרן / מיכה סלקטר, אודיה קורן / דורית לב ארי / עירית קפלן, אולה שור סלקטר / נוי הלפרין, שני שאולי / נוי הלפרין / ירדן ניקפהמה, אלעד אטרקצ'י / תום חודורוב, גלעד שמואלי / דן שפירא בין השירים שמבוצעים: "זן נדיר", "יכול להיות שזה נגמר", "מדינה קטנה" ועוד.

אלי יצפאן:
איפה ומתי?
• יום חמישי 18.5, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע שעה 21:00, מחיר לחבר הסתדרות 59₪ , מחיר רגיל: 79 ₪
אלי יצפאן האיש שמצחיק מדינה שלמה חוזר לבמה במופע בידור חדש.
יצפאן בדרכו המופלאה לצחוק על הדברים הגדולים והקטנים בחיים הנוגעים לכולנו במופע חסר מעצורים, שנון ובעיקר מצחיק כמו שרק יצפאן יודע.
כותב ראשי: רמי ורד | כותבים: אבי בלקין, אדיר מירום ועמרי עמית |ניהול מוסיקלי ונגינה: אילן שס.
שמעון בוסקילה:
יום שני 20.5, היכל התרבותFRIENDS ירוחם, שעה 20:30, מחיר לחבר הסתדרות 79₪ , מחיר רגיל: 119 ₪
לאחר מספר חודשי הפסקה בהם הופיע מתחילת המלחמה ללא הפסקה בפני חיילים, פצועים ומשפחות מפונים , האמן המצליח, המוערך והאהוב שמעון בוסקילה חוזר לסיבוב הופעות 2024 .
שמעון נחשב לאחד מהאמנים והיוצרים המובילים, החשובים ופורצי הדרך בישראל, החתום על שורה ארוכה של שירים ולהיטים שהפכו לנכסי צאן ברזל ולחלק משמעותי מפס הקול של המוזיקה הישראלית על כל גווניה.
שמעון יופיע בליווי נגנים ויבצע על הבמה את כל הקלאסיקות הגדולות שלו, את להיטיו מכל השנים וגם שירים מוכרים שהלחין לאמנים רבים.
שירי המופע יבוצעו על הבמה בעיבודים חדשים ומיוחדים, מופע שישלב קשת גוונים מוזיקלית :מוזיקה ישראלית לצד מוזיקה מזרחית ואתנית בשילוב קולו המרגש והחד פעמי של בוסקילה, מופע ייחודי ואותנטי שנע בין השורשים לכאן ועכשיו.
מהשירים שיבוצעו על הבמה:"יא מאמא", "הייתי בגן עדן", "עלייש", "את המחר שלי" ,"עכשיו אני חוזר", "למה לי למה לך", "תגידי" ,"מחפש חבר קרוב", "לנשום", "שיר תקווה", "הלילה שלך" ועוד רבים.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

כשהיום הזה יחלוף

עמית ביג'אוי עם שיר חדש לזכרו של סמל אריאל אוחנה ז"ל

תרבות ופנאי17 באפריל 2024    דקה אחת
0

אוכל יין ואומנות

תערוכה חדשה נפתחה במסעדת כרמים

תרבות ופנאי11 באפריל 2024    דקה אחת

כתיבת תגובה