תרבות ופנאי

הפסטיבל הבינלאומי ה-24 לתיאטרון בובות

תרבות ופנאי14 ביוני 2022    דקה אחת
0

הצגות לילדים ולמבוגרים, הצגות בכורה, אמנים מחו"ל, תערוכות, סדנאות ועוד, בפסטיבל הבינלאומי ה-24 לתיאטרון בובות שיתקיים השנה בין תאריכים 28 ביולי עד ה-6 באוגוסט, בחולון.

הפסטיבל הבינלאומי ה-24 לתיאטרון בובות
צילום: פיני סילוק

במשך עשרה ימים יציע הפסטיבל הבינלאומי לתאטרון בובות חוויה תיאטרלית לכל המשפחה עם עשרות מופעים, הצגות, תערוכות, סדנאות וחגיגה אמנותית.

\הבכורות הישראליות יכללו את ההצגות: 'שיכון גלויות' (זויה קניגסברג ושושנה דרור) – סיפורן האמיתי של היוצרות, שתיהן מהפריפריה החברתית, האחת בת לעולים מאתיופיה והשנייה עלתה מברית המועצות; 'הויטרינה של סבתא' (ליאת שבתאי) המבוססת על סיפוריה של סבתה האמיתית של היוצרת; 'טיול משפחתי' (רינת שטרנברג, תיאטרון קרטון), תיאטרון חפצים בו מגלמת היוצרת את תרצה חוקרת הטבע שבעזרת בובות וחפצים, משחזרת ביצירתיות ובהומור את חווייותיה מטיול ביערות אפריקה ו'סיפור מנייר' (אורית ליבוביץ נוביץ) המבוססת על שימוש בנייר, בעבודות cut-out, בתפאורותpop-up ובציור חי.

לצד ההצגות המופעים תפתח תערוכת הצילומים Que Bella" – צילומיו של פיני סילוק המתעדים את הבובנאית בלה שקאטוב בת ה-75 עם בובותיה במצבים בלתי רגילים.מחו"ל, יגיעו השנה, אמן המריונטות, ההונגרי, עתיר הפרסים, בנצה סרקאדי, עם מופע המריונטות של בודפשט, וקבוצת LOFT מקרואטיה שינחו כיתת אמן על יצירה אוטוביוגרפית עם בובות וחפצים.

הפסטיבל מציע גם הצגות ברוסית: 'למה אין גן עדן עלי אדמות' הצגה למבוגרים של התיאטרון 'אלף' – קבוצת עולים שעלתה לא מכבר לחיפה מסנט פטרסבורג שם היו מאוגדים כתיאטרון "'שלושארבע'. ו'מנדל של הספרים' אף היא הצגה למבוגרים (ע"פ סיפור קצר מאת שטפן צווייג) בכיכובו של הבובנאי והשחקן הוותיק יצחק פקר, את הצגה ביים הבמאי העולה אלכסנדר מיכאלוב, שניהל טרום עלייתו תיאטרון גדול באוראל, רוסיה.

המוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות יהיה פתוח בימי הפסטיבל לקהל הרחב – הכניסה חופשית.

הוויטרינה של סבתא. צילום: כפיר בולוטין

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

אין לי זמן

פרויקט מיוחד של סברס, מחלקת הנוער בב"ש במטרה להעלות למודעות אל נושא הזהירות בדרכים לזכרו של נועם "נומי" כהן שנהרג בתאונת אופנוע.

תרבות ופנאי9 ביוני 2022    9 דקות
0

אשכול מקומי

חבל אשכול יקיים בסופ"ש הקרוב את פסטיבל "אשכול מקומי" - קבלת שבת קהילתית ומופע שיא לכל המשפחה "אינדי ילד" לצד חגיגה של דוכני מזון מקומיים, סדנאות חקלאיות, פעילויות יצירה,  משחקי משימות (נושאות פרסים) בשטח לכל המשפחה – "הרחק מן העיר קרוב אל הטבע". 

תרבות ופנאי8 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה