תרבות ופנאי

אולם ה-Screen X השני בישראל יושק ביס פלאנט באר שבע

תרבות ופנאי7 באוקטובר 2019    2 דקות
0

הסרטים בטכנולוגיה החדשנית מוקרנים ב-270 מעלות

אולם ה-Screen X השני בישראל יושק ביס פלאנט באר שבע
אולם ה-ScreenX | צילום: איל תגר

yes PLANET ממשיכה להשקיע בבאר שבע, הרשת משיקה את אולם הקולנוע השני בישראל בטכנולוגיית ה-ScreenX.

יס פלאנט באר שבע נפתח ב-2016 עם אולם ה-IMAX הגדול ביותר בארץ, אולם 4DX שמציע חווית קולנוע בארבעה ממדים ומתחם VIP. כעת, הוחלט להשיק את האולם השני של ScreenX בארץ, במתחם בבאר שבע בכדי להרחיב את מגוון חוויות הצפייה שמציעה הרשת לקהל. האולם הראשון של ScreenX  בישראל הושק בשנה אשתקד במתחם בראשון לציון.

פורמט ה-ScreenX, של חברת CJ 4DPLEX (מבית היוצר של טכנולוגיית ה-4DX), כולל שלושה מסכים המעניקים לצופים חוויה עוצמתית יותר, רחבה יותר ועוטפת הרבה יותר. הטכנולוגיה הושקה לראשונה בעולם ב-2012 ברחבי אסיה (קוריאה, יפן וסין) והפכה במהרה להצלחה מסחררת. נכון להיום קיימים בעולם כ-252 אולמות  ScreenX ברחבי הגלובוס.

העבודה על הקמת הפורמט נמשכה כמספר שבועות. במהלכם הותקנו חיפויי קירות מיוחדים מימין ומשמאל למסך וכן שני מקרנים משני צדדי האולם, יחד עם שרתים מיוחדים המסונכרנים למערכת ההקרנה הראשית של האולם,  ושולטים על שלושת המקרנים שמזרימים את תוכן ההקרנה בתיאום. התוכן המשודר בצידי המסך לא מחליף את אירועי הסרט שמתרחשים במסך הראשי, אלא מהווה תוספת מהנה לתמונה הכוללת. האפקטים הויזואליים המוקרנים במסכים הצדדיים ומשך הזמן שלהם נקבעים ע”י יוצרי הסרט ומופיעים לסירוגין כדי להעשיר את חוויית הצפייה.

על פי הערכות, בשנים הקרובות יוקמו עוד כ-100 אולמות כאלו בעולם, כחלק משיתוף הפעולה העולמי של קבוצת סינוורלד (המחזיקה בבעלות של רשת יס פלאנט בישראל) עם חברת CJ 4DPLEX.

האולם החדש בבאר שבע יציע לקהל המבקרים חווית צפייה פנורמית ב-270 מעלות המרחיבה את המסך אל הקירות הצדדיים של האולם ומאפשרת חווית צפייה שונה ומיוחדת. הפורמט יציג את מיטב שוברי הקופות ההוליוודיים לצד הפורמטים הנוספים של הרשת:4DX  ו-וIMAX.

עד כה הוקרנו בטכנולוגיה החדשנית מיטב שוברי קופות, ביניהם “אקוומן”, “רפסודיה בוהמית”, “ספיידרמן רחוק מהבית”, “חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד”, “קפטן מארוול”, “זה 2” “איש מזל התאומים” ועוד רבים וטובים.

כאמור אולם ה-ScreenX יוקם ביס פלאנט באר שבע ויוקרנו בו סרטים מהרפרטואר המגוון של הטכנולוגיה המתקדמת, שיורחב בהדרגתיות.

ליעד קרימברג, מנהלת השיווק של יס פלאנט – אנחנו מתרגשים לצרף למגוון חוויות הצפייה שיס פלאנט באר שבע מציע גם את אולם ה- ScreenX ולאפשר לקהל הלקוחות הדרומי שלנו לבחור איך הוא מעדיף לחוות את הסרט, לצד אולמות ה- IMAX, ה- 4DX ומתחם ה-VIP. אנחנו רואים בחווית הצפייה ערך עליון ולכן עושים מאמצים רבים על מנת לשפר ולשכלל את שיטות, מגוון ואיכות ההקרנה באופן תדיר ברשת וזאת על מנת להישאר כמקום הטוב ביותר לצפות בו בסרט”.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ההצגה לכל החיים של וילוז’ני

השחקן הידוע שמואל וילוז'ני מצהיר בריאיון לעיתון "שבע"  שהוא היה מוכן לשחק בהצגה "משרתם של 2 אדונים" עד סוף ימיו. הפיצוי על כך שהדבר אינו אפשרי הגיע באמצעות תפקיד הבמאי שהוקנה לו בהצגה, שתעלה בשבוע הבא באופן וירטואלי

תרבות ופנאי6 באוגוסט 2020    4 דקות
0

קריטי מקבל את השבת

היום, הזמר יובל קריטי השיק את המחרוזת החדשה שלו. במקרה, או לא, ההשקה תהיה בדרום, מקום שהפך להיות הבית השני שלו בשנים האחרונות

תרבות ופנאי30 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה